Problém s prostorem? Vsaďte na posuvné dveře

Pamatujete si na starou dobrou klasiku posuvných dveří, které se buď smotaly jako harmonika, nebo se díky vodící liště posouvaly zleva doprava? Nová doba si žádá i nové posuvné dveře. Například takové, které zajíždějí do pouzdra ukrytého ve zdi a nezabírají tak zbytečně prostor, o který se zejména v malých bytech a domech bojuje.

Zejména ti, kteří vyrostli nebo ještě stále bydlí v panelových bytech, dobře znají situaci, kdy jedny otevřené dveře vadí druhým dveřím. Právě tyto posuvné dveře mohou velmi prakticky vyřešit problém s prostorem ve vašich bytech. Jejich jediné mínus můžeme najít v menší tepelné a zvukové izolaci než je tomu například u otočných dveří.

Pořídit si posuvné dveře můžete v klasických rozměrech, které jsou charakteristické výškou 197 cm, šířka se může pohybovat od 60 do 90 cm. V případě dvoukřídlých dveří se šířka pohybuje v 125,145, 165 a 185 cm.

Nemusíte se zbytečně stresovat z toho, že vás čekají stavební úpravy. Pouze v případě pořízení zasouvacích dveří do zdi se na tuto skutečnost vyplatí vzpomenout při projektování domku.

Dveře posuvné do pouzdra

Na šetření místa, ze všech možných posuvných dveří, jsou doslova expertem dveře zasouvací do zdi, tedy se stavebním pouzdrem, do kterého se zasouvají. Pokud jste se s nimi ještě nesetkali, můžete si je představit jako plechovou kapsu. Hodí se jak pro příčky ze sádrokartonu, tak i ty zděné.

Do pouzdra můžete zasouvat jak jednokřídlé dveře, tak i bez problémů ty dvoukřídlé. Způsobů jak zasouvat je také více. Buď od sebe, nebo i za sebe. Na materiálu dveří také nezáleží. Proto si klidně můžete pořídit dýhované, foliované či prosklené. Díky ochranným štětinám se nemusíte obávat zanesení úložných prostor pro dveře prachem.

Navíc mohou být zasouvací dveře do zdi vybaveny i tichým dorazem, který bývá nejčastěji v horní liště. Díky němu bude plynule zbrzděn dojezd dveřního křídla.

Dveře posuvné po stěně

Tento typ dveří vůbec nevyžaduje jakékoliv hrubé stavební úpravy. I když výrazně šetří průchozí prostor, je potřeba pro ně vyčlenit místo na stěně, kam se budou posouvat. Posun těchto dveří bývá často vyřešen pomocí designu, tudíž si jej nemusíte vždy všimnout. Tomu napomáhají zejména prosklené stěny, ke kterým na jejich boční světlík budou dveře zajíždět. Kromě toho, že prostor získá mnohem více světla, bude i provzdušněn.

Lamelové dveře (skládací)

Lamelové (skládací) dveře jsou velmi oblíbené zejména kvůli úsporám místa a zejména také díky zajímavému vzhledu. Pořídit si je můžete například jako v harmonikovém typu, který se posouvá do obou stran, proto se doporučuje například pro přechod z domu na terasu. Skládací typ dveří se od předešlých liší v tom, že je můžete posouvat jen do jedné strany.

Posuvně-kyvné dveře

Tento druh dveří v sobě spojuje jak vlastnosti otočného otevírání tak i toho posuvného. Zajímavá je také specifická osa otáčení, kdy se v první fázi podobá otevírání klasických dveří otočných, pak přechází do dvou prostorů k závěsové straně. Kromě toho je jednou z jejich velkých výhod také snadné otevírání.


13.03. 2015 15:04

Posuvné dveře Posuvné dveře Posuvné dveře Posuvné dveře Dvojité posuvné dveře omega

Články Vyber dveře

Vyber dveře -

Vasco Doors Arvik – stylové dveře ve skandinávském stylu

Jednoduchost, funkčnost a praktičnost. To jsou tři slova dokonale charakterizující severský neboli skandinávský styl, který se pyšní ojedinělým elegantním designem a čistými liniemi. Typický skandinávský interiér je světlý a vzdušný. Zobrazit článek >

Vyber dveře -

Folie, laminát, dýha - jaké interiérové dveře vybrat?

Vstupní dveře jsou součástí každého obydlí, ať už se jedná o byt, dům nebo panelák, a měly by splňovat především požadavek na co nejvyšší bezpečnost. Interiérové dveře mají zase za úkol ozvláštnit váš obytný prostor, velkou roli hraje design, ale přesto byste neměli opomíjet jejich odolnost...Zobrazit článek >

Vyber dveře -

Verte Doors – krásné interiérové dveře budoucnosti

Moderní a velmi povedené stylové dveře Verte jsou tím pravý pro dokonalé doladění interiérů. Evropská společnost Porta Doors se zabývá výrobou dokonalých dveří. Série VERTE je nejnovějším a nejoblíbenějším typem z kategorie interiérové dveře Porta...Zobrazit článek >

Vyber dveře

Interiérové dveře Vasco Doors - Braga

Vyber dveře -

Moderní design, příznivá cena a rozumná kvalita. Tak by se daly charakterizovat interiérové dveře Vasco Doors – Braga. Jedná se o dveře, které rozhodně nezklamou. Perfektně se hodí do domácností, ale i...Zobrazit zprávu >

Interiérové dveře Porta Koncept

Vyber dveře -

KONCEPT je produktová řada interiérových dveří polského výrobce dveří Porta Doors. Dveře do interiéru řady Koncept odpovídají nejnovějším trendům a jsou dostupné v mnoha populárních dekorech dřeva. Populární vzory jsou... Zobrazit zprávu >