Folie, laminát, dýha - jaké interiérové dveře vybrat?

Zařídit si bydlení podle vlastních představ je snem velké většiny z nás. Je však třeba se obrnit trpělivostí a počítat s velkou řadou rozhodnutí, která budete muset učinit. Takovou volbou jsou například interiérové dveře.

 

Vstupní dveře jsou součástí každého obydlí, ať už se jedná o byt, dům nebo panelák, a měly by splňovat především požadavek na co nejvyšší bezpečnost. Interiérové dveře mají zase za úkol ozvláštnit váš obytný prostor, velkou roli hraje design, ale přesto byste neměli opomíjet jejich odolnost (zejména pokud se jedná o prosvětlené byty s intenzivním slunečním zářením). Z jakých interiérových dveří tedy můžete volit a jaké jsou jejich přednost a nedostatky?

Druhy interiérových dveří

Z hlediska materiálu můžeme rozlišit interiérové dveře na základě dýhy, fólie a laminátu.

Dýhované interiérové dveře

Dýhované interiérové dveře se vyrábějí z masivního dřeva, což se také odráží na jejich vyšší pořizovací ceně. Vlastní dýha vzniká řezáním a krájením kmene stromu na pláty se šířkou 0.1 až 5 mm.

 

Z toho plynou hlavní přednosti:

 • Přírodní vzhled
 • Originální vzezření díky struktuře použitého dřeva
 • Široký výběr na základě dřevin

Naopak nedostatky dýhovaných dveří jsou:

 • Nižší odolnost proti slunečním paprskům (nutno použít ekologický lak tvrzený UV)
 • Nižší odolnost proti mechanickému poškození
 • Nevhodné do vlhkých místností (dýha by mohla nabobtnat či popraskat – opět nutno použít ekologický lak tvrzený UV)
 • vyšší cena

Díky svému vzhledu jsou dýhované interiérové dveře vhodné do luxusních domů a bytů. Přinášejí jedinečný vzhled přírody přímo k vám domů v té nejlepší kvalitě. Vysoká pestrost vám umožní vybírat z nejrůznějších provedení, které se ideálně hodí přímo do stylu vašeho bydlení od moderního vzhledu až po rustikální interiér.

 

Dýhované interiérové dveře - www.plancher.cz

Dýhované interiérové dveře - www.plancher.cz

Dýhované interiérové dveře - www.plancher.cz

Dýhované interiérové dveře - www.plancher.cz

Foliované interiérové dveře

Tento typ interiérovýchdveří patří v dnešní době k nejoblíbenějším, a to zejména díky nízké pořizovací ceně a univerzálnímu použití. Určité modely se uplatní i ve vlhkých místnostech, které jsou vždy ošemetné při volbě dveří.

 

Foliované dveře se zhotovují z dřevovláknité desky, na kterou je nanesena naimpregnovaná ochranná folie. Ta může mít nejrůznější motivy a tím pádem také vzhled.

 

Při volbě tohoto typu dveří musíte brát v potaz také konkrétní typ použité folie. Některé jsou totiž odolnější proti poškrábání nebo otření.

 

Přednosti foliovaných dveří:

 • Stálý vzhled (oproti dýze)
 • Snadná údržba
 • Nízká pořizovací cena

Nedostatky foliovaných dveří:

 • Celkově nižší kvalita
 • Folie se mohou významně lišit

 

Foliované interiérové dveře - www.plancher.cz

Laminované interiérové dveře

Laminované interiérové dveře se uplatní zejména ve veřejných budovách, centrech a institucích, kde se předpokládá vysoká mechanická zátěž a frekvence používání. Oproti jiným typům vynikají především svojí odolností a v domácnosti jsou vhodné v podstatě do jakékoli místnosti. Jejich vysoká odolnost zajišťuje vysokou flexibilitu.

 

Další přednosti laminátu

 • Nízká cena
 • Nenáročná údržba
 • Barevná stálost
 • Široká nabídka dekorů

Povrch laminovaných interiérových dveří rozlišujeme na dva druhy – se střednětlakým laminátem (CLP) a vysokotlakým laminátem (HLP).

 

Laminátové interiérové dveře - www.plancher.cz

Laminátové interiérové dveře - www.plancher.cz

Laminátové interiérové dveře - www.plancher.cz

 

Náš tip: Interiérové dveře od společnosti Plancher s.r.o. - www.plancher.cz


29.08. 2016 12:03

Door - 1222232

Články Vyber dveře

Vyber dveře -

Vasco Doors Arvik – stylové dveře ve skandinávském stylu

Jednoduchost, funkčnost a praktičnost. To jsou tři slova dokonale charakterizující severský neboli skandinávský styl, který se pyšní ojedinělým elegantním designem a čistými liniemi. Typický skandinávský interiér je světlý a vzdušný. Zobrazit článek >

Vyber dveře -

Folie, laminát, dýha - jaké interiérové dveře vybrat?

Vstupní dveře jsou součástí každého obydlí, ať už se jedná o byt, dům nebo panelák, a měly by splňovat především požadavek na co nejvyšší bezpečnost. Interiérové dveře mají zase za úkol ozvláštnit váš obytný prostor, velkou roli hraje design, ale přesto byste neměli opomíjet jejich odolnost...Zobrazit článek >

Vyber dveře -

Verte Doors – krásné interiérové dveře budoucnosti

Moderní a velmi povedené stylové dveře Verte jsou tím pravý pro dokonalé doladění interiérů. Evropská společnost Porta Doors se zabývá výrobou dokonalých dveří. Série VERTE je nejnovějším a nejoblíbenějším typem z kategorie interiérové dveře Porta...Zobrazit článek >

Vyber dveře

Interiérové dveře Vasco Doors - Braga

Vyber dveře -

Moderní design, příznivá cena a rozumná kvalita. Tak by se daly charakterizovat interiérové dveře Vasco Doors – Braga. Jedná se o dveře, které rozhodně nezklamou. Perfektně se hodí do domácností, ale i...Zobrazit zprávu >

Interiérové dveře Porta Koncept

Vyber dveře -

KONCEPT je produktová řada interiérových dveří polského výrobce dveří Porta Doors. Dveře do interiéru řady Koncept odpovídají nejnovějším trendům a jsou dostupné v mnoha populárních dekorech dřeva. Populární vzory jsou... Zobrazit zprávu >